Lerta pomaga w cyfrowej transformacji spółek z sektora energetycznego. Spółka oferuje rozwiązania pomagające w zarządzaniu dużą ilością rozproszonych jednostek energetycznych w sektorze wytwórczym. Koncentruje się na pomiarach, automatyzacji procesu podejmowania decyzji i poprawieniu efektywności operacji w firmach zajmujących się produkcją, dystrybucją lub handlem gazem i energią. Platforma spółki pomaga przedsiębiorstwom użyteczności publicznej na każdym etapie prowadzonych przez nich działań i operacji, do których możemy zaliczyć generowanie, transmisję, handel, dystrybucję i sprzedaż. Wśród produktów Lerty można znaleźć rozwiązania z obszarów takich jak inteligentne liczniki, wirtualna elektrownia (VPP), usługi DSR i smart home, natomiast wśród klientów największe firmy z sektora energetycznego w Polsce.
Więcej informacji na stronie: https://www.lerta.energy/
Noctiluca to wysoce wykwalifikowana spółka z Torunia, specjalizująca się w syntezie związków organicznych stosowanych w optoelektronice (diody, wyświetlacze, lasery, światłoczułe barwniki, ogniwa słoneczne). Celem projektu realizowanego przez spółkę jest opracowanie emiterów OLED opartych na nowej klasy organicznych półprzewodnikach TADF (wykazujących elektroluminescencję dzięki termicznie aktywnej opóźnionej fluorescencji) do zastosowania w produktach takich jak wyświetlacze i oświetlenie OLED. Technologia ta pozwala na dalszy rozwój wyświetlaczy stosowanych m. in. w smartfonach czy też telewizorach oraz poprawę ich parametrów jakościowych oraz wskaźników ekonomicznych i wydajnościowych.. Cel projektu wpisuje się w światowe trendy w branży a sama technologia ma duży, niewykorzystany potencjał przyniesienia wymiernych korzyści wśród których można wymienić: pozytywny wpływ na środowisko, przedłużenie żywotności urządzeń brak konieczności użycia drogich i ograniczonych zasobów metali szlachetnych. W styczniu 2022 roku Noctiluca podpisała umowę MTA z LG Display zakładającą docelowo użycie emiterów spółki w produktach LG.
Więcej informacji na stronie internetowej spółki: http://noctiluca.eu/
Badania przeprowadzone przez MIT pokazują, że współpraca ludzi i robotów jest o 85% bardziej produktywna niż praca ludzi i robotów osobno. Kogena powstała ze względu na rosnący niedobór pracowników na rynku (brak wykwalifikowanych specjalistów, wzrost płac i postępującą automatyzację produkcji). Dostarczane przez spółkę koboty (roboty współpracujące) wyposażone w autorskie oprogramowanie do predykcji błędów i analizy danych, stanowią remedium na palące problemy kadrowe firm przemysłowych. Rozwiązanie spółki składa się z trzech elementów (1) Systemu COBOTMonitor – autorskiego oprogramowania umożliwiającego zbieranie, monitorowanie i analizę pracy kobotów; (2) COBOTConnectora – modułu sprzętowo-software’owego instalowanego w skrzynce sterownika kobota z wgranym oprogramowaniem do komunikacji; (3) Kobotów Universal Robots.
Więcej informacji na stronie: http://www.kogena.com
Aleet rozwija ultra nowoczesne, bazujące na Sztucznej Inteligencji, rozwiązania dla sektora transportowego.
Spółka oferuje w pełni skalowalne, oparte na chmurze rozwiązania dla właścicieli i operatorów flot, pozwalające na zarządzanie i monitorowanie floty w czasie rzeczywistym, zarządzanie ładunkiem pojazdów podczas wyznaczania tras, narzędzia do przewidywania ruchu drogowego itp.
Więcej informacji na stronie: https://aleet.co
Share.P wykorzystuje technologię IoT, aby ostatecznie rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza i korków w miastach. Z Share.P, właściciele budynków mogą bezpiecznie udostępniać wolne miejsca parkingowe i punkty ładowania pojazdów elektrycznych, redukując czas na uciążliwe szukanie miejsca parkingowego oraz emisję CO2. Jest to możliwe dzięki opatentowanemu systemowi, wykorzystującemu niedrogie moduły elektroniczne i intuicyjną aplikację mobilną. Oferuje ona niezawodne rezerwacje, proste płatności online oraz jest wygodnym i bezpiecznym sposobem na zdalne otwieranie dowolnych drzwi garażowych. Share.P daje niezbędne narzędzie i zachętę finansową do budowy infrastruktury ładującej, usuwając główną barierę w przejściu na samochody elektryczne!
Więcej informacji na stronie https://sharep.io
STABILIS® wspiera firmy produkcyjne w transformacji cyfrowej dostarczając zaawansowane systemy do optymalizacji procesów produkcji przemysłowej. Nasze rozwiązania tworzymy w oparciu o własną platformę low-code dedykowaną do tworzenia aplikacji dla Przemysłu 4.0 opartych o IIoT oraz umożliwiających zaawansowaną analizę zbieranych danych za pomocą algorytmów AI/ML. Wśród klientów STABILIS® znajdują się średnie i duże firmy produkcyjne. Dzięki technologii tworzenia oprogramowania wdrażane aplikacje są w 100% dopasowane do unikalnych potrzeb każdej fabryki.
Platforma STABILIS® low-code będzie dostępna w modelu SaaS dla programistów i zewnętrznych firm IT tworzących aplikacje dla przemysłu w Q4 2022.
Więcej informacji na stronie https://stabilis.io
Nevomo jest wiodącym dostawcą kluczowych komponentów dla systemów hyperloop i kolei dużych prędkości nowej generacji (MagRail). Unikalna technologia Nevomo umożliwi szybkie i etapowe wdrażanie systemów transportowych inspirowanych koncepcją hyperloop, zaczynając od wykorzystania istniejących szlaków transportowych. Adaptując istniejącą infrastrukturę kolejową, firma zamierza umożliwić podróżowanie koleją z prędkością do 550 km/h. Będzie to możliwe dzięki technologii MagRail – systemu kolei magnetycznej wykorzystującej istniejące tory kolejowe i pozwalającej na eksploatację zamiennie zarówno konwencjonalnych pociągów, jak i pojazdów MagRail. Nevomo jest pierwszą firmą na świecie, która proponuje stopniowe wdrażanie rozwiązań inspirowanych hyperloopem, jako unowocześnienie systemu kolejowego.
Więcej informacji na stronie: https://www.nevomo.tech
Hustro to platforma nowej generacji do zarządzania usterkami i nieprawidłowościami na placu budowy dla Generalnych Wykonawców. Pozwala wcześnie zidentyfikować problemy związane z bezpieczeństwem, środowiskiem i jakością, a dzięki temu obniżyć czas i koszty ich rozwiązania.
Więcej informacji na stronie: https://www.hustro.com
Omni3D jest spółką wyspecjalizowaną w produkcji przemysłowych drukarek 3D o wysokiej precyzji wydruku. Aktualnie w portfolio spółki znajduje się jeden produkt – drukarka Omni500 Pro, ale jej założyciele prowadzą prace nad dwoma kolejnymi modelami. Pierwszy z nich Omni500 Lite – budżetowa wersja standardowego produktu, będzie dostępna na rynku w czwartym kwartale 2019 roku. Spółka prowadzi aktywne działania sprzedażowe, w ramach których pozyskała kilkudziesięciu klientów takich jak Volkswagen, Airbus, Bosch czy BAE Systems.
Więcej informacji na stronie: https://www.omni3d.com
Cloud Partners rozwiązuje problem rosnących kosztów i złożoności zarządzania infrastrukturą, a także usługami w chmurze. Jest to silnik optymalizacji oparty na ML, który skanuje i ocenia aktualne oferty głównych dostawców chmury i gwarantuje, że Twoja platforma chmurowa jest zawsze zoptymalizowana pod kątem jakości i kosztów.
Więcej informacji na stronie: https://cloudpartners.pl
QuickStream jest spółką pracującą nad technologią mającą zapewnić niezawodność i odpowiednią dla rynku profesjonalnego jakość przesyłania sygnałów telewizyjnych przez sieć Internet w miejsce innych tradycyjnych rozwiązań (dosyłania sygnału drogą satelitarną, łączami dzierżawionymi czy przez Internet z wykorzystaniem tradycyjnych protokołów sieciowych). Projekt adresuje potrzeby nadawców sygnałów telewizyjnych i zmieniającego się rynku przesyłania sygnałów transmitowanych na żywo. Rozwiązanie eliminuje główne wady konkurencyjnych technologii takie jak: konieczność zakupu bardzo kosztownego sprzętu, korzystanie z przestarzałych metod dosyłu (protokoły RTMP), trudność w konfiguracji, długie umowy z usługodawcami i brak elastyczności usług. W zamian klienci otrzymają platformę opartą na protokołach IP i chmurze, bez konieczności używania sprzętu, w elastycznym modelu subskrypcyjnym (on Demand, Software as a Service).
Więcej informacji na stronie: https://quickstream.tech
Vortex Oil Engineering to warszawska spółka z sektora Oil&Gas, która opracowała rozwiązanie wykorzystywane podczas ekstrakcji ropy naftowej, pozwalające na zwiększenie wydobycia surowca nawet o 40%. Vortex projektuje urządzenia instalowane bezpośrednio w rurociągu iniekcyjnym wtrysku, działające jak młyn hydroakustyczny, niszcząc duże resztkowe cząstki oleju i minerałów w wytwarzanym strumieniu wody wtryskowej. Urządzenie jest modelowane i pozwala na zwiększenie wydobycia ropy naftowej w polach o zmiennym przepływie wody bez przełączania na trzeciorzędny ulepszony system odzyskiwania oleju. Pozwala także obniżyć koszty utylizacji ścieków i pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.
Więcej informacji na stronie: http://vortex-oil.com/
Defenselayers jest spółką działająca na dynamicznie rosnącym rynku cybersecurity, wyspecjalizowaną w zabezpieczaniu kontenerów w oprogramowaniu. Kontenery służą do modernizacji istniejących aplikacji i tworzenia nowych w chmurze. Są one postrzegane przez specjalistów IT jako rozwiązanie krytyczne dla chmury i DevOps oraz technologię pomagającą rozwiązać problemy związane z możliwością przenoszenia aplikacji. Ich zastosowanie pozwala firmom na poprawienie efektywności, skalowalności tworzonych rozwiązań oraz dodatkowe oszczędności. Największym wyzwaniem konteneryzacji jest kwestia ich bezpieczeństwa. Projekt Defenselayers powstał by je zapewnić, czyli – inaczej mówiąc – chronić ich integralność, obejmując wszystkie etapy ich działania – od aplikacji do infrastruktury.
Więcej informacji na stronie internetowej spółki: https://defenselayers.com
ZeroQs to firma, która stworzyła technologię samoobsługowych mobilnych kas. Jej celem jest podniesienie poziomu zadowolenia klientów z zakupów dokonywanych w sieciach handlowych (m.in. poprzez redukcję długości kolejek), przy jednoczesnym zwiększeniu opłacalności punktów sprzedaży detalicznej (poprzez zmniejszenie obciążenia personelu, zwiększenie średniej wartości koszyka, zapewnienie zabezpieczenia przed kradzieżą) i dochodów producentów FMCG (spersonalizowany marketing w sklepach). Technologia opracowana przez ZeroQs bezproblemowo integruje się z infrastrukturą IT sprzedawcy i umożliwia obniżenie poziomu kradzieży sklepowych. Element sprzętowy rozwiązania składa się z inteligentnego wózka, który ma wbudowaną wagę, skaner kodów kreskowych, kamerę i monitor dotykowy. Ekran dotykowy umożliwia klientowi interakcję z urządzeniem, ale także umożliwia wyświetlanie spersonalizowanych treści reklamowych.
Więcej informacji na stronie internetowej spółki: http://zeroqs.com
Ecolife jest krakowską spółka z sektora cleantech, która opracowała szereg rozwiązań pozwalających na pomiar i walkę z zanieczyszczeniem powietrza. W portfolio spółki znajdują się urządzenia monitorujące jakość powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz, analityka danych bezpośrednio połączona z mobilną aplikacją i systemem rekomendacji oraz rozwiązania nawilżające i oczyszczające powietrze. Spółka projektuje rozwiązania, które nie tylko są w stanie mierzyć podstawowe parametry jak pyły PM 2.5 i PM10, ale także wykrywać ich źródło. Całość tworzy kompletne rozwiązanie dostępne zarówno dla klienta biznesowego jak i indywidualnego. Ecolife zostało uhonorowane nagrodą CES Asia 2017 Award w kategorii Green Technologies, jest srebrnym medalistą konkursu European Product Design Awards w kategorii Design for Environment oraz laureatem innych konkursów na całym świecie.
Więcej informacji na stronie: https://ecolife.eu.com/
DatAi
DatAi opracowuje nowe podejście do gromadzenia i analizy danych z przestrzeni sklepowej w czasie rzeczywistym, umożliwiające detalistom usprawnianie procesu zakupowego klienta i zwiększenia wartości koszyka.
Globe Green Energy to spółka rozwijająca innowacyjny system mikro-kogeneracji wykorzystujący biomasę. Cechuje się tym, że jest rozwiązaniem wielopaliwowym, łatwym w obsłudze, wykazującym bardzo wysoką sprawność konwersji ciepła na energię elektryczną. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, a także małych i średnich firm.
Więcej informacji na stronie: https://globegreenenergy.com